דוד לבנטל תמונה
אדריכלות: דוד לבנטל

בית בתל אביב

בית הממוקם בסמטה קטנה בדרום מערב תל אביב, מובלעת הנמצאת בין אזור עסקי לאזור מגורים, אשר חווה תהליך של התחדשות עירונית בימים אלו. החלקה ארוכה וצרה ואפשרה בנייה של בית דו-משפחתי עם קיר משותף לכל שכן. הפרוגרמה מנצלת את מגבלות הבנייה.

קו הבניין פועל כמלבן אשר מהדהד את אורכיות המגרש, אך גורע מתוכו חללים פנימיים, מה שהופך אותו למבנה מודרני קליל. בתכנון הבית הושם דגש על פתחים רחבים המסייעים להגדיר אזורי פעילות שונים בתוך חלל אחד וומייצרים משחקי אור וצל, וזוויות המתקבלות מבפנים ומבחוץ. המטרה הייתה ליצור מפתחי זכוכית גדולים עם פרופיל מינימלי של SkyLine. ההחלטה לייצר מדרגות אורכיות בעלות מעקה פתוח, יוצרת תעלת אור ונקודות מבט שונות ליתר הקומות. מבנה המדרגות יוצר תנועת סירקולציה בחלל ומקשר בין החלוקות הפרוגרמטיות השונות. חומריות המבנה משלבת בטון, פלדה שחורה, עץ וצפחה. השילוב יוצר סביבה חומרית כנה, לא מלוטשת. בנוסף לדגש על האסתטיקה, חשוב היה לייצר חלל פונקציונאלי בעל תנאי שהייה נוחים, ולכן הותקנו בו רפפות הצללה וחלונות דרייקיפ.

צילום: יעל אנגלהרט, טל ניסים

פרפקט מעניקה לכל חזון אדריכלי יישום הנדסי ופונקציונלי העומד בקריטריונים הגבוהים ביותר של איכות, דיוק, בטיחות ואסתטיקה. פרפקט הינה הזרוע המבצעת של רבים מהחלומות האדריכליים היצירתיים והנועזים ביותר שקרמו עור וגידים בישראל