שחר רוזנפלד תמונה
אדרכלים: שחר רוזנפלד

בית בשרון

משרד "שחר רוזנפלד" הוקם בשנת 2009 ע"י האדריכלים יעל שחר וליאור רוזנפלד.
המשרד מתמחה בבנייה פרטית איכותית, בנייני בוטיק, משרדים, אולמות תצוגה ובנייה ירוקה עובד מול לקחות פרטיים, יזמים וחברות.

האדריכלים יעל שחר וליאור רוזנפלד בוגרי הפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים בטכניון בהצטיינות, שותפים ובני זוג,  מלווים יחד את כל הפרויקטים משלב התכנון ועד לשלב סיום הבניה, תוך שמירה על קשר מקצועי ואישי עם הלקוחות. אווירת נועם ומקצועיות חרוטה על דגלם של ליאור ויעל, תוך הקשבה מרבית לצרכיו הייחודיים של כל לקוח ולקוח.

על מגרש צר ואורכי  של 780 מ"ר, תוכנן בית של כ- 600 מ"ר. בסמוך למגרש, גן ציבורי ירוק עם אקליפטוסים עתיקים, שהיווה חוליה מקשרת בין פנים הבית והחוץ. קומת הקרקע חובקת את הגינה עם הבריכה ומביטה אל הגן הסמוך, דרך פתיחה מקסימלית מפרופילי האלומיניום המינימלסטיים מדגם SkyLine המאפשרים את האיוורר וההארה של הבית.

הקומה העליונה בבית, מכילה 4 סוויטות ילדים, שניים באגף הימני ושניים באגף השמאלי, כאשר גשר, החוצה את החלל הכפול, מחבר ביניהם.

החזית לרחוב, מאופקת ואטומה יותר ומכיוון שהיא פונה לכיוון דרום, יצרנו סינון אקלימי ע"י לוברים ורטיקליים חשמליים מאלומיניום, לכל אורך הקומה הראשונה ומאפשרים בקרת אקלים מלאה ע"י פתיחה וסגירה. הלוברים של חברת GRADHERMETIC  הספרדית (הידועה בפתרונותיה ביצירותיו המופלאות של ז'אן נובל).

צילום: שי אפשטיין

יצירת הרמוניה פנימית וחיצונית, בשימוש באלמנטים מינימלסטיים מחד, ובאלמנטים מבודדים של בקרת אקלים מאידך, יצרו חיבור בין תכנון פונקציונאלי סביבתי, לבין אדריכלות מודרנית מינימלסטית השואבת ערכיה מחדשנות הן תכנונית והן בחומרים.